Portrét - kresba a maľba grafitom

Dnes som si vyskúšala kreslenie portrétu trošku inak.

Portrét muža som kreslila a maľovala grafitom rozpustným vo vode. Preto som si zvolila na kresbu akvarelový papier. Konkrétne Reeves, jemne krémovej farby s gramážou 190g/m2 a jemnou štruktúrou.

Tomuto obrázku predchádzali dve portrétne cvičenia, aby som si riadne vyskúšala techniku. Najprv kresbu grafitovou tyčinkou B9. Kresbu som potom doplnila tieňovaním akvarelovým štetcom s troškou rozpusteného grafitu. Vytieňovala som jemnými vrstvami časti na tvári a vlasoch. Postupovala som podobne ako pri maľbe akvarelom, kde každú vrstvu necháte zaschnúť a až potom pokračujete. Po vytieňovaní som sa tenším štetcom pustila do vypracovania detailov vlasov a očí.

Na záver som ešte suchým grafitom vyšrafovala niektoré časti obrazu aby bolo vidno, že sa jedná o portrétnu maľbu kombinovanú s kresbou.

Páči sa vám tento obrázok? Tento portrét muža nájdete na Sashe.

Kresba a maľba grafitom, rozpustným vo vode. Výrez obrazu

Kresba a maľba portrétu grafitom

Pri kresbe či maľbe portrétu podľa fotografie býva niekedy problémom dosiahnuť primeranú podobu s predlohou. Najmä ak maľujete obraz na objednávku. Vy totiž človeka na fotografii spravidla nepoznáte. Namaľujete ho najlepšie ako viete. Zdá sa vám, že podoba je veľmi dobrá. No ľudia, ktorí si ten obrázok objednali zvyčajne portrétovaného poznajú oveľa lepšie. Na prvý pohľad potom môžu vidieť, že v skutočnosti sa vlastne ani veľmi nepodobá... To pri maľovaní býva neraz prekážka.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.