Zimná krajinka - akvarelové pastelky

Kreslenie akvarelovými ceruzkami vám poskytne viac možností, ako obyčajné pastelky. Kresbu môžete rozmyť štetcom s vodou a obrázok sa bude podobať akvarelu. Vtedy je najlepšie kresliť na akvarelový papier. Ja som tento obrázok som nakreslila akvarelovými pastelkami do bloku s obyčajným papierom, určeným na kreslenie ceruzkami.

Tento obrázok som kreslila doma v pohodlí, ale akvarelovými pastelkami sa robia veľmi dobre obrázky aj priamo v prírode. Pokiaľ nie je niekoľko stupňov pod nulou, ako v mojom prípade :-) Pastelky sú praktické -  dobre sa prenášajú, nepotrebujete nič iné, už len papier. Môžete si s nimi iba naskicovať zaujímavý pohľad, scenériu. Alebo nakresliť podrobnejší obrázok s detailami.

Výhoda akvarelových pasteliek je, že kresbu môžete ďalej spracovať štetcom a vodou. Rozmyjete kresbu a výsledok vyzerá ako akvarelová maľba.

Obrázok nakreslený akvarelovými pastelkami

Na tomto obrázku som akvarelové ceruzky nerozmývala. Využila som, že farby sú sýtejšie, ako pri obyčajných pastelkách a dajú sa rozmazávať aj nasucho.

Akvarelové pastelky

Akvarelové pastelky

Akvarelové pastelky dostanete kúpiť v rôznej kvalite. Od obyčajnejších školských až po profesionálne. Veľmi rada sa chodím pozerať na rôzne e shopy s umeleckými potrebami napríklad toto je môj obľúbený. Dá sa tam dobre vyberať a nájdete tam aj rôzne rady.

Moje pastelky  sú tiež rôzne. Niektoré sady som kúpila v rakúsku, napríklad Cretacolor studio line, edu3 a po kuse chodím nakupovať do obchodov s umeleckými potrebami, napríklad do Matejka v Bratislave. Moje obľúbené sú aj akvarelové pastelky Derwent, z ktorých mám síce len päť odtieňov, ale dajú sa dokupovať. Alebo Bruynzeel Desing z ktorých mám čierne a sivé odtiene. Používam aj Koh-i-noor.

Akvarelovými pastelkami sa výborne kreslí v teréne.

Ešte chcem spomenúť, že na obrázku je zimná krajinka. Túto scenériu sme videli pri prechádzke v neďalekom Hainburgu. Vybrali sme sa pešo popri Dunaji k mostu Donaubrücke Hainburg. V pozadí vidno kopec Schloßberg s ruinami hradu Hainbug.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.