Andulka - akvarel

Akvarelový papier: Canson 250G/M2

Akvarelové farby: White Nights

Rozmery: 17.5×28,5 cm

Na obrázku, ktorý som namaľovala, je jeden z našich vtáčích miláčikov. Máme ich celkom štyroch. Toto je samček, ktorého sme kúpili od chovateľky výstavných anduliek. Už od začiatku bol trochu zvláštny :-) Nemal záujem o hračky, špagátiky, retiazky ani hojdačky. Mláďatká sa pri tom radi hrajú s hocičím, čo im príde pod zobák. Jeho zaujímalo len pevné bidielko a pokoj. Tak som sa mu často prihovárala a všimla som si, že ma so záujmom počúva. Neskôr začal milý vtáčik so mnou komunikovať. Rozštebotal sa a stále ma sledoval a počúval. Neskôr začal vydávať zvuky ktoré pripomínali niektoré písmenká. Tak sme zistili, že náš vtáčik asi má nadanie na imitovanie ľudskej reči

Začala som mu sústavne opakovať slovíčko ahoj. A naozaj po krátkom čase, vtáčik zopakoval slovíčko celkom jasne a zreteľne. Postupne som pridávala ďalšie slovíčka, napríklad koláčik, kávička, vajíčko. 

Dnes už vie naša andulka rozprávať aj zložitejšie slovíčka. Napríklad guľôčky, vtáčatko, mäsíčko, rezeň, výpečky, daj mi pokoj... Nemám tie výrazy porátané. Najviac sa nasmejeme, keď si niekedy poskladá písmenká po svojom a tak vznikajú neexistujúce výrazy. 

Andulka rada sedí na jednom mieste a tak som ju skúšala využiť ako model na maľovanie. Ale ako na potvoru, práve vtedy mala potrebu sa ošívať, hemžiť, alebo schovať hlavičku pod krídlo. Musela som si pomôcť fotoaparátom. Záber sa podaril a konečne som sa mohla pustiť do práce. 

Tento samček má nádherné farby, na maľbu akvarelom priam stvorené. Zvolila som akvarelové farby White Nights.

Lemon

Yellow - green

Yellow  ochre

Mars brown

Ultramaríne

Bright blue

Paynes gray

andulka

Andulka spokojne sedí na jednej nožičke a jedným okom sleduje, čo sa deje v okolí. Tvári sa naozaj výstavne :-)

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.