Bobrovec - akvarel

Obrázok som namaľovala akvarelovými farbami White Nights na akvarelový papier Reeves.

Takýto pohľad sa nám naskytol pri dedinke Bobrovec.

Rozmery obrazu: 30cm×21cm, tento obraz by sa hodil na stenu v menšej miestnosti.

Pri maľovaní som použila aj maskovaciu tekutinu. A to na kostolík a biele domčeky. Techniku mokré do mokrého som použila na maľovanie oblohy, ďalej som posupovala maľovaním na suchý papier.

Do Bobrovca sme sa priviezli autobusom z Liptovského Mikuláša. Prešli sme kúsok od zastávky a zrazu sme kráčali popri poli s jemnými belasými kvietkami. Ešte som naživo takéto rastliny nevidela, ale napadlo ma, že by to mohlo byť ľanové pole. A naozaj, google mi to potvrdil :-).

Lanové pole

Ako som si neskôr zisťovala, dozvedela som sa, že Bobrovec patrí medzi najstaršie obce Liptova. Názov Bobrovec vznikol podľa bobrov, ktoré kedysi hojne žili v Jaloveckom potoku. Leží v Liptovskej kotline, medzi Západnými a Nízkymi Tatrami.

Vyšli sme kúsok za dedinu na kopec nad ľanovým poľom smerom k lesíku. Práve sa tam popásali ovečky. Náš plán bol obísť celý smrekový les. Hore sa nám naskytli výhľady na okolité hory a vysokohorské lúky. Najvyšší bod tohto lesíka je 789m. Niektoré lúky boli pokosené. Niektoré nie. A na tých nepokosených sme sa nevedeli vynadívať na tú nádheru. Toľko lúčnych kvetov čo sme videli, na to budeme dlho spomínať... A veľa z nich ani nevieme pomenovať, ale zvončeky a margarétky, alebo stellárie boli na každom kroku. Proste nádhera.

Keď sme obišli les, znovu sme videli pasúce sa ovečky. Miesto kde sa popásali je v mape označené ako Cigánky.

A odtialto  sme už mali výhľad znovu na Bobrovec. Zaujal ma kostolík a tento výrez pohľadu som si zvolila na rýchly náčrtok ceruzkou do pracovného zošita.

Informácia o kostole: Kostol rímsko-katolícky pôvodne gotický zo 14. storočia, renesančná úprava z rokov 1550-1560 - zistené priamo z webovej stránky obce Bobrovec.

 

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.