Chlapec so snehovou guľou - akvarelový obraz

Keď nám nedávno v Bratislave trochu zasnežilo, kamarát nás zavolal na prechádzku do lesa.

V meste sneh nie je taký krásny a príjemný, ako v lese. V lese je všetko ako v rozprávke. Najväčšiu radosť z neho majú asi deti. So snehom sa dajú robiť všelijaké veci, ako váľať sa v ňom, šmýkať, gúľať, ochutnať, stavať snehuliak, sánkovať, guľovať, alebo snehové gule nosiť. To všetko sme zažili na prechádzke a snažila som sa aj niečo pekné nafotiť. Jeden záber sa mi tak zapáčil, že som sa podľa neho rozhodla namaľovať akvarelový obrázok. Radosť zo snehu sa mi podarilo na obrázku zachytiť. Súhlasíte so mnou?

Akvarelový obraz - Chlapec so snehovou guľou

Chlapec so snehovou guľou

Akvarelový obraz som maľovala mojimi obľúbenými farbami White Night. Papier som si vybrala Reeves s gramážou 190g/m2.

Akvarelová technika je špecifická tým, že pri maľovaní nepoužívate bielu farbu. Bielu farbu zastupuje papier na ktorom maľujete. Preto si musíte dopredu, ešte pred začatím maľby dobre rozmyslieť a naplánovať celý obrázok.

Možete si spraviť nákres ceruzkou, aby ste videli čo kde budete mať rozmiestnené. Tam kde bude napríklad sneh, nebudete maľovať a miesto vynecháte. Ceruzka sa neskôr vygumuje, ale myslite aj na to, že keď ceruzku náhodou premaľujete farbou, už je nezmažete.

V tomto vám môže pomôcť aj maskovacia tekutina - liquid masking film. Nanesiete ho pred samotným maľovaním na miesta, ktoré zostanú na papieri biele. Na konci masku odstránite.

Pri tomto obrázku som použila ceruzku, ale iba na nakreslenie postavy a tváre. A to veľmi jemne, aby nezostali na maľbe žiadne stopy. Na obrázku prevažuje biela, ktorá je vlastne farbou snehu :-)

 

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.