Cvičenie portrétu - akvarel

Toto cvičenie ma veľmi bavilo. Použila som len jeden odtieň akvarelovej farby - sépiu.

Najprv som spravila podrobnejšiu kresbu ceruzkou. Potom som hnedým atramentom a perom vyšrafovala niektoré časti na obrázku a nakoniec som pracovala štetcom a spomínanou sépiou.

Na cvičenie portrétu som si vybrala papier folia BRINGMANN. Neviem či ho dostať na Slovensku, ešte som na neho v obchodoch nenarazila. Chodím si ho kupovať do Kittsee. V tunajšom nákupnom centre sa nachádza obchodík Pagro Diskont, tam si už kúpila veľa zaujímavých vecičiek. Ak vás zaujíma maľovanie či kreslenie, alebo vaše detičky, určite nakuknite.

Čiže tento papier je určený na grafické práce alebo aj mokrú techniku. Pre kreslenie tušom, alebo fixami idealny. Čím väčšia gramáž, tým lepšie. Tento portrét som robila na 200g/m2.

Kresbu som si spravila micro ceruzkou 0,3mm podľa fotografie čo som našla na internete. Ak ste videli film Osem hrozných, tak snáď ste spoznali. :-)

Hnedým tušom a pierkom som vyšrafovala nejaké tiene na tvári. Priznám sa, že šrafovanie treba pocvičiť. A mňa ešte čaká veľa tréningu. Na najtmavšie miesta som potom začala pridávať štetcom vrstvičky akvarelovej farby.

Papier sa pri použití akvarelu iba jemne vlnil.

akvarel

Hotový obrázok.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.