Cvičná lúka & akvarel

Cvičnú lúku pozná hádam každý Bratislavčan. Je tu príjemné prostredie v každom ročnom období. V letných mesiacoch sa dajú využiť ohniská na opekanie, po celý rok sa môžte osviežiť v stánkoch napríklad kofolou a v zime môžte zažiť veselú sánkovačku. Sú tu aj rôzne iné atrakcie, ako je napríklad bobová dráha. Ale o tých tu teraz nechcem písať.

Dlhšie som sa zaoberala myšlienkou, zachytiť atmosféru Cvičnej lúky, v čase, keď sa už väčšina návštevníkov prírody vzdiali do svojich domovov a na lúke zavládne pokoj a ticho. Počuť už len bzukot včiel a hmyzu a spev vtákov. Keď slnko zapadá za televíznu vežu na Kamzíku. Televízna veža sa neodmysliteľne spája s Cvičnou lúkou a nielen s ňou. Veď je to jeden z hlavných symbolov a orientačným bodom Bratislavy. Vidno ju takmer zo všetkých prístupových ciest k Bratislave. Preto som ju plánovala zakomponovať do obrázku.

Takže po nápade, som si spravila niekoľko náčrtkov na kúsok papiera iba ceruzkou. Potom sme sa vybrali na Cvičnú lúku s priateľom a prezrela som si aké rastlinky tam rastú. Akvarelovými pastelkami som nakreslila niekoľko obrázkov na obyčajný papier, priamo na mieste. Fotoaparátom som si tiež cvakla niekoľko záberov.

Cvičná lúka

Cvičná lúka

Pohľad na lúku po západe slnka.

Ďatelina

Ďatelina

Ďatelina.

Doma som skúšala skice ďateliny a veže ceruzkou aj akvarelovými farbami. Na obrázku vľavo som sa netrafila do proporcie televíznej veže :-)

Maľovanie obrazu - príprava

Maľovanie obrazu - príprava

Na poslednom obrázku som použila aj maskovaciu tekutinu Liquid Masking Film. Dostanete kúpiť rôzne takéto prípravky, hustejšie alebo redšie. S redšími sa lepšie vypracuvávajú detaily. Ja som spravila zopár bodiek na okrajoch korún stromov a medzi kvetmi na lúke.

Maskovacia tekutina na papieri zaschne a ochráni tak časti papiera pri maľovaní.

maskovacia tekutina

Na výkres som najskôr naniesla maskovaciu vrstvu Liquid Masking Film

  • Papier som použila akvarelový: značky Winsor & Newton. Water Colour Pad s gramážou 190.
  • Akvarelové farby: Winsor & Newton.
Akvarelový obraz

Akvarelový obraz

Po namaľovaní pozadia som strhla maskovasiu vrstvu. Potom som maľovala kvetiny.

Hotový obraz

Hotový obraz

Hotový obrázok Cvičná lúka & akvarel, rozmer A4, 2015

Ďalší obrázok, ktorý som maľovala na tému Cvičná lúka. Na obraze je pohľad z najvyššieho bodu Cvičnej lúky smerom na les a mesto. V strede sa nachádza drevená strieška s lavičkami, kde si môžete odpočínúť, alebo opekať na vedľajšom ohnisku. V horúcom letnom dni sa môžete ukryť pred páliacim slnkom.

Cvičná lúka - akvarelový obraz

Cvičná lúka

A ešte jeden akvarelový obraz. - Pohľad na televíznu vežu Kamzík.

Veža Kamzik -akvarel

Veža Kamzik -akvarel

Televízna veža Kamzík - obraz v ráme

Televízna veža Kamzík - obraz v ráme

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.