Eiffelova veža - obraz na stenu

Nedávno som kreslila tri obrazy na stenu uhlíkom a jeden  z nich bola práve Eiffelová veža. Rozhodla som sa, že ju namaľujem znovu, tento raz akvarelom. Chcela som aby obraz pôsobil ľahko a nadýchane, aby farby neboli veľmi kontrastné. A na to je akvarel vhodný.

Eiffelová veža je historická dominanta Paríža a vlastne aj symbolom Francúzska. Každému sa hneď vybaví jej typický tvar A čka. Zopár informácii sa dozviete aj na Wikipédii ale ja som nahliadla aj na Eiffel tower website oficiálnu web stránku.

Najviac ma zaujalo že veža je vysoká 324m, bola postavená celá zo železa (7000 t) v rokoch 1887 až 1889 konštruktérom Gustavom Eiffelom. Nachádza sa na Champ de Mars jednom z brehov rieky Seiny.

Eiffelová veža - kresba spojená s akvarelom

Eiffelová veža

Eiffelovú vežu som si najprv nakreslila ceruzkou a potom som ju prekreslila pierkom a sivým tušom. Nechala som obraz zaschnúť a pustila som sa do práce s akvarelovými farbami. Snažila som sa o čo najjemnejšie odtiene aby farby ostali transparentné. Papier som použila hrubší akvarelový s gramážou 300, takže zniesol veľa vody, čo pri maľbe mokré do mokrého je veľká výhoda. To som využila hlavne pri maľovaní pozadia.

Eiffelová veža - Takto by obraz mohol vyzerať v ráme na stene

Eiffelová veža

Vyskúšala som si nasimulovať na pc ako by vyzeral tento obraz v ráme na stene.

Maľba akvarelovými farbami

Maľba akvarelom - Eiffelová veža

Eiffelová veža je známa po celom svete a preto je aj vďačným námetom na obraz na stenu. S takouto požiadavkou prišla aj zákazníčka, ktorá si želala nakresliť Eiffelovu vežu uhlíkom alebo ceruzkou. Rozhodla som sa pre uhlík. Ale nie klasickú uhlíkovú tyčinku, ale uhlík v dreve Conté a Paris

Eiffelová veža kreslená uhlíkom na objednávku

Eiffelová veža

Eiffelová veža - obraz na stenu, kreslené uhlíkom

Eiffelová veža - obraz na stenu

Takto by obraz mohol vyzerať zarámovaný na stene.

Rozdieľ medzi kreslením a maľovaním je veľký. Kreslenie uhlíkom bolo veľmi háklivé na rozmazanie. Stačí najmenšia nepozornosť alebo nešťastná náhodička, napríklad pristátie andulky na výkres :-)

Maľovanie akvarelom má tiež svoje úskalia. Chyby sa v akvareli neodpúšťajú, preto si treba tiež dávať pozor pri práci a dopredu rozmýšľať čo a ako plánujete.

 

 

 

 

 

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.