Jeseň v lese - akvarel

Tento obraz som namaľovala podľa vlastnej fotografie. Chcela som vyjadriť jesennú atmosféru v lese nad Račou. Či sa mi to podarilo, posúďte sami.

Na tento kopček nad Račou sa dá vyliezť v rámci večernej prechádzky. Je priamo pri betónke a nie je to žiadny ťažký výstup. Dlho to bol pre nás obyčajný pekný kopček až kým sme jedného dňa na ňom nenašli záplavu žltučkých kuriatok. Samozrejme sme si niečo aj nazbierali. Takéto hubárske šťastie sme zažili len raz ale aspoň máme pekné spomienky. A tento kopček sme odvtedy volali Kuriatkový kopec :-)

Kuriatkový kopec nás prekvapil ešte veľa krát a síce tým, že v každom ročnom období nás privítal v inom šate. Na jeseň sme takmer onemeli od nádhrery. Záplava farieb v teplom tóne bola úžasná. Či svietilo slnko, alebo bola hmla, vždy to bolo nádherné.

Pokúsila som sa zachytiť túto jesennú atmosféru na papier akvarelovými farbami. Ja viem, najlepšie by bolo, posadiť sa na kopci s paletou a štetcami a namaľovať obraz podľa skutočnosti, podľa živej predlohy. Takéto obrazy bývajú najkrajšie, aj  keď podmienky na maľovanie sú niekedy trošku mrazivé. Čiže ja som tento krát maľovala podľa fotografie. Ak radi maľujete, viete aké je dôležité robiť si zábery zo všetkého, čo vás zaujme, ale nemáte práve pri sebe skicár a ceruzky. Doma sa môžete k zážitku vrátiť a maľovať. Možno vám pribudne v domácnosti nový obraz na stenu. O potrebách pre umelcov som písala nedávno v článku.

Maľovala som na akvarelový papier Reeves s gramážou 190g/m2. Farby som použila White Night.

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.