Mladé bociany

Z nedávneho kolobežkového výletu sme si priniesli veľa záberov bocianov.

Oplatí sa na výlete veľa fotiť, lebo, za prvé: v pohodlí domova si človek môže pozrieť aj detaily, ktoré na živo nemám šancu vidieť. A za druhé, potom si môžem podľa vlastných fotografií maľovať obrázky.

Možno poznáte miesto v Bratislave, kde môžete vidieť v určitom ročnom období veľa bocianov. Je to za Devínskou . My sa tam zvykneme odviezť autobusom so zloženými kolobežkami. Pri cyklomoste Slobody sa môže začať jazda na našich Mibo Mastroch.

Začiatkom júla sme zbadali húfiky bocianov, ako sa pásli na kobylkách na čerstvo pokosenom poli. Kŕmili sa o stošesť. Musia nabrať veľa sily, lebo onedlho ich čaká dlhá letecká cesta. Pravdepodobne odletia do Afriky, tam prezimujú. Na jar sa k nám znova vrátia.

Niektoré mladé bociany sa kŕmili a niektoré krúžili nad nami a učili sa poriadne lietať :-) Viete ako spoznáte mladého bociana? Mladý má pri lete trošku pokrčené nohy a celý je ešte taký nejaký "strapatý" :-)

V čase, keď už píšem tento článok - o mesiac, určite už majú zvládnutú techniku lietania a ladne sa vznášajú a krúžia vysoko vysoko na oblohe.

Bociany sú vynikajúci letci

Stoh slamy je dobré miesto na učenie sa a tréning lietania :-)

Kobyliek tu bolo dostatok, skoro by som až povedala, že samé skákali bocianom do zobáka :-)

Mladé bociany pri kŕmení kobylkami

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.