Pomarančový fresh - akvarel

Veľmi sa mi páči pohľad na poháre s rôznymi limonádami, malinovkami, alebo koktailmi. Majú vždy nádherné svieže letné farby, rôzne farebné kombinácie. Táto pestrosť farieb pôsobí veselo sviežo a vzbudzuje u mňa dobrú náladu. Tak isto pohľad na sklo, jeho nádherné čisté jemné tvary, vyvolávajú vo mne túžbu dať ten pocit na papier.

Preto som aj kamarátku poprosila, či by mi mohla z dovolenky na Mallorke poslať zopár fotografii s takýmito drinkami. Nech mám inšpiráciu. Kamarátka si užívala na živo a ja môžem maľovať :-) No nie je to skvelé? Dnes je to tento pomarančový fresh namaľovaný akvarelovými farbami.

Ako vyjadriť akvarelom letnú atmosféru?

No v tomto prípade je to žltá farba. Pomaranče a slamky. Letné ovocie napichnuté na špáratku. Chcela som, aby z obrázka vyžarovala sviežosť. Aby farby ostali čo najviac transparentné. Takže som nedávala veľa vrstiev na seba.

Obrázok som maľovala akvarelovým farbami White Night. Nemám zatiaľ všetky odtiene, dokupujem si ich postupne. Pracuje sa mi s nimi veľmi dobre. Papier na ktorý som maľovala, som si zvolila The Langton Prestige. Zloženie je 100% cotton, gramáž - 300g/m2

Rozmery obrázka: 16cm×23,5cm. Takýto malý obrázok je vhodný na stenu v menšej miestnosti, alebo ak už máte na stene viacero malých obrázkov.

Pri maľovaní som použila aj maskovaciu tekutinu Talens 052. Hlavne na miestach, kde som potrebovala zachovať svetlo a to sklenený pohár.

Ak by sa vám obrázok zapáčil, môžete si ho kúpiť na Sashe

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.