Višne v horkej čokoláde

Ako všetci vieme, keď sa chceme v niečom zdokonaľovať, treba si tú činnosť stále precvičovať. Tak je to aj s  kreslením, či maľovaním. Najlepším spôsobom, ako sa zlepšiť, je trénovať každý deň a kresliť a maľovať čo najviac.  Viem to, ale nie vždy sa mi to podarí.

Pred pár dňami som zamýšľala nad tým, čo nakresliť. Toto rozmýšľanie je u mňa najhoršie. Dokážem aj hodiny rozmýšľať a na internete hľadať nápad... A takto vlastne len zbytočne premárnim svoj čas, miesto toho, aby som sa venovala kresleniu.

Na toto som si našla jednu veľmi užitočnú radu. Keď neviete čo kresliť, zoberte do ruky ceruzku, pero, kus papiera. Priložte ceruzku na papier a kresliť hoci aj len čiary, to je jedno či vlnovky bodky... Rozhliadnite sa po pracovnom stole. Nakreslite čo vidíte. Pohár s vodou. Pero. Vlastnú ruku.

Ja som si na stole našla vrecko s višňami v horkej čokoláde. Toto bol pre mňa skvelý námet na cvičenie :-) Len maličký problém sa vyskytol, že ako nezjesť cukríky skôr, ako si namaľujem obrázok :-) Musela som si zátišie pre istotu odfotiť.

A takto vznikol tento obrázok.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.