Vizualizácia drevenej chalupy - slniečko

Pred pár dňami som robila vizualizáciu drevenej chalupy. Klient dostal nápad, že na dome by mohlo byť z dreva vyrobené slniečko. Poslal mi fotografiu, ako si to predstavuje aj so skicou. Úlohou bolo vyrobiť návrhy, ako by to mohlo asi vyzerať. Podľa nich potom drevári vyrobia skutočnú realizáciu. slniečko

Takto vyzerá pôvodný podklad od klienta, ako si predstavuje umiestnenie slniečka.

slniecko6

Obrázok chalupy zo strany vchodu. Podľa týchto fotografií som potom robila vizualizáciu.

slniecko7

Obrázok chalupy zo strany okien.

Bez názvu - 1

Vektorová vizualizácia chalupy.

Prvé skice som robila s umiestnením slniečka nad dverami. Potom sa ukázalo, že okno na hornom poschodí bude prakticky trvale zatvorené a teda sa netreba tej oblasti vyhýbať. Zákazník si zároveň vybral riešenie, v ktorom by slnko bolo plné, nie ako obrys.

slniecko4

V ďalších verziách sme nakoniec hľadali riešenie, kde slnko umiestniť a aké veľké by malo byť.

Do realizácie sme nakoniec poslali tento návrh:

slniecko5

  1. Na dverovej časti bude slniečko umiestnené v tretine a to na opačnej strane, ako sú dvere.
  2. Na strane okien zachováme umiestnenie slniečka v tretine strechy (zhruba v zlatom reze), ale na opačnej strane. Môže byť centrované nad pravým oknom čo zároveň tvorí tretinový princíp v rámci strechy.

Práve mi prišli fotografie od zákazníka, remeselníci už realizovali výsledok.

slniecko1

Na tejto strane chalupy je slnko posunuté o niečo viac doľava, než v návrhu, remeselníci sa rozhodli slnko umiestniť tak, aby obišli okienko. V návrhu som totiž kalkulovala s tým, že slniečko bude časťou zasahovať aj do okna a asi to nie je tak jednoduché, ako to vyzeralo pri návrhu.

slniecko2

Táto strana domu je spravená presne podľa návrhu.

Vždy je zaujímavé vidieť naživo proces tvorby návrhu od začiatku až po realizáciu. Kým kreslíme ceruzkou, či v počítači, je to jednoduchá práca. Keď to potom vznikne zo skutočných materiálov, je to zaujímavý pohľad. V tomto prípade sa práca podarila.

Ešte slovo k použitým materiálom. Navrhovala som, aby sa slniečko vyrobilo z dreva, ktoré by bolo len o málo svetlejšie, než farba domu. Vznikol by tak bezúdržbový diskrétny ornament, ktorý sa nevnucuje. Keby sa slniečko natrelo svetlou farbou, bolo by agresívne.

Po niekoľkých mesiacoch sa farby dreva takmer zjednotia a vznikne tak dom, ktorý bude niesť nenápadnú pečať pôvodnej myšlienky jeho majiteľa: dnes je nádherný deň.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.