Vrabec - akvarel

Vrabec poľný a vrabec domový sú vtáčiky, ktoré môžeme bežne vídať aj vo veľkých mestách. Z detstva si pamätám, že ich bolo viac, boli všade a hlavne bolo ich stále počuť. Teraz ich tiež vídať, ale zdá sa mi že pomenej.

Niekde som sa dočítala, že to súvisí aj so zatepľovaním domov, lebo vrabce vraj hniezdia v dutinách a nie v na stromoch a kríkoch. Ale tých príčin je určite viac.

Niekedy sa stane, že v lete navštívia vrabce náš balkón. Spustí sa poriadny hluk, lebo v našej domácnosti sa nachádza niekoľko anduliek. A prečo ten hluk? Lebo stačí jedno jediné čimčarára čim a andulky s nimi začnú v tej najvyššej tónine debatovať. A čo je najhoršie, andulky sú učenlivé na "cudzie " jazyky a ešte dlho po vrabčej návšteve z ich hrdielok vychádza čim - čim. O pol piatej ráno - nič moc :-) Je po spánku.

Páčia sa mi aj iné stretnutia s vrabcami. Možno ste si všimli, že keď narazíte na kŕdeľ vrabcov, lebo ich vídať väčšinou v křdľoch, vyplašia sa a zdrhnú na najbližší krík. Zvykneme pri kríku postáť a pozorovať, ako sa vrabce snažia byť celkom nenápadné, akoby vôbec neexistovali. V lete, keď sú kríky a stromy zalistené, nemáme šancu vrabce vidieť, ale teraz v zime sa musíme na tom smiať. Celý krík je husto posiaty hnedými guľkami, nevydajú hláska a sú " neviditeľné", vôbec tam nie sú :-)

Rozdieľ medzi vrabcom poľným a vrabcom domovým som vôbec nepoznala, ani som nevedela koľko druhov vrabcov u nás žije a tak som sa kde tu niečo dozvedela napríklad na Na túru s Naturou

Vrabec poľný - akvarelový obrázok.

Vrabec poľný - akvarel

Obrázok som maľovala akvarelovým farbami White Night na kvalitný hrubý akvarelový papier. Papier má gramáž 300g/m2.

Rozmery: 17,5cm×25cm

Vrabec - akvarelový obrázok

Vrabec - akvarel

Akvarelový obraz Vrabca, simulácia pc, ako by obraz vyzrel v rámiku.

Vrabec poľný- obraz na stenu

Takto by mohol obrázok vyzerať v pasparte a hnedom rámiku. Páčiť by sa mohol napríklad na stene v detskej izbe.

Ak si chcete tento obrázok kúpiť, kliknite sem...

 

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.