Vtáčiky

Tak sa mi zapáčilo maľovanie vtáčikov, že dnes som mohla vložiť do článku až tri obrázky naraz. Všetky sú namaľované akvarelovými farbami, na papieri Canson s gramážou 250. Obrázky majú malý rozmer, 13×13cm.

sýkorka bielolíca

Sýkorka bielolíca, alebo aj sýkorka veľká.

Máme také šťastie, že dnes tieto vtáčiky môžeme bežne vidieť v mestách. Náš balkón navštevujú po celý rok. Dokonca nám zahniezdili v búdke, ktorú sme pre nich pripravili, v nádeji, že sa im zapáči. A naozaj, na jar zahniezdil párik sýkoriek. Boli síce ostražité, ale takú luxusnú príležitosť si nedali ujsť. :-) Bolo to veľmi zaujímavé pozorovať, ako najprv pripravujú hniezdo a spoločne znášajú slamky, trávičky a kúsky machu. Potom sa v hniezde objavili sedem vajíčiek. Vtedy nastal čas pre samčeka kŕmiť samičku. Nosil jej v zobáčiku samé dobroty. Ale aj ona sama sa občas vzdialila na krátky čas.

Aby som to skrátila, nášmu páriku sa podarilo vychovať sedem maličkých sýkoriek. A jedného dňa, jednoducho povyskakovali z búdky na najbližší strom. A boli fuč. Na balkón neustále priletujú sýkorky, možno sú medzi nimi aj tie naše. :-)

slávik červienka

Slávik červienka, alebo červienka obyčajná.

stehlík

Stehlík pestrý.

Tak a idem sa pustiť do ďalšieho maľovania.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.