Žonglérske loptičky

Dala som si cieľ: naučiť sa žonglovať s tromi loptičkami.

Začala som tenisovými loptičkami. Najprv som si pohadzovala v ruke len jednu loptičku. Vyhľadala som si nejaké rady na internete. A tiež som sa dozvedela že žonglovanie s loptičkami môže mať niekoľko výhod:

Zlepšuje koordináciu rúk a očí: Žonglovanie si vyžaduje súhru oka a ruky, čím sa trénuje koordinácia týchto dvoch dôležitých zmyslov. Pravidelné cvičenie s loptičkami môže viesť k lepšej presnosti a plynulosti pohybov pri rôznych aktivitách, ako je napríklad písanie na klávesnici, šport alebo manuálne práce. Ja som ľaváčka, nie čistá, ale uprednostňujem svoju ľavú ruku. A chcela by som na tom zapracovať aby som napríklad vedela jesť polievku aj pravou rukou, alebo žehliť pravou rukou. Kreslím a maľujem len ľavou a toto asi žonglovaním nezmením :-)

Zvyšuje reflexy: Pri žonglovaní sa musíte rýchlo a presne reagovať na pohyb loptičiek. To vedie k trénovaniu reflexov, ktoré sú dôležité pre predchádzanie úrazom a pre rýchle reagovanie v nepredvídaných situáciách. Predstavte si, že týmto trénovaním napríklad zabránite aby vám vypadávali veci z ruky. Občas sa nám to stane každému a aby sa to nezhoršovalo - toto učenie sa žonglovať nám môže pomôcť.

Znižuje stres: Žonglovanie je skvelý spôsob, ako sa zbaviť stresu a napätia. Pri tejto aktivite sa musíte sústrediť na loptičky a na ich dráhu, čím sa odpútate od každodenných starostí a problémov. Žonglovanie tak môže pomôcť zlepšiť duševné zdravie a znížiť úzkosť. Na nejaký čas odložíte mobil, nesedíte za pc :-) to znie super, nie?

Zlepšuje mozgovú aktivitu: Žonglovanie stimuluje mozog a podporuje tvorbu nových nervových spojení. To môže viesť k zlepšeniu pamäte, koncentrácie a kognitívnych funkcií. Pravidelné cvičenie s loptičkami tak môže mať pozitívny vplyv na celkové fungovanie mozgu. Je dobré učiť sa niečo nové, vytvárate nové synapsy. K môjmu učeniu angličtiny a hre na gitaru teda pribudlo učenie žonglovania. Jupí.

Zábava a dosahovanie cieľov: Naučiť sa žonglovať môže byť zábavné a náročné zároveň. Zdokonalenie techniky a zvládnutie nových trikov prináša pocit úspechu a motivuje k ďalšiemu cvičeniu. Žonglovanie tak môže byť skvelým koníčkom, ktorý vám prinesie radosť a zlepší vaše zdravie.

Okrem spomínaných benefitov má žonglovanie s loptičkami aj ďalšie pozitívne účinky:

  • Zlepšuje motoriku a obratnosť
  • Posilňuje svaly rúk a prstov
  • Zlepšuje rovnováhu a koordináciu celého tela
  • Zvyšuje sebavedomie a posilňuje pocit vlastnej hodnoty

Z tenisových loptičiek, som prešla na pravé žonglérske loptičky. Radili to vo viacerých tutoriáloch. Tenisové loptičky sú ľahké a odskakujú. Pri zbieraní loptičiek musíte vydať veľa energie. Žonglérske loptičky sú ťažšie, sú z príjemného materiálu,  je to radosť s nimi pohadzovať. A trénovanie s nimi prináša úspechy.

Urobila som Vám chuť naučiť sa žonglovať? :-)

Žonglérske loptičky sú aj vďačný námet na maľovanie.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.