Maľovanie v Hainburgu - na hrade

Naše ďalšie maľovanie so Zuzkou Kyselicovou, prebiehalo znova v rakúskom mestečku Hainburg. Vybrali sme sa so Zuzkou na kopec Burganlage a usadili sa medzi hradbami Schlossbergu. Je tu veľmi veľa krásnych výhľadov a zákutí. Dnes sme si vybrali tento pohľad. Príjemné posedenie v tieni stromov na pohodlnej lavičke sa priam ponúkalo.

p1500110

Dnešná úloha vyzerala takto. Poviem vám, kreslenie múrov, sa mi zdá náročné :-)

malovanie

Rozložili sme sa a pustili do tvorenia.

p1640507

Najprv sme pracovali s uhlíkmi. Ja som mala so sebou prírodný uhlík a dva kúsky syntetického som dostala na porovnanie od Zuzky. Prírodné uhlíky sú veľmi krehké nepravidelné tyčinky. Rýchlo sa míňajú, pri práci sa drolia. Pri sedení v prírode alebo niekde vonku, sa aspoň nemusíte báť, že narobíte neporiadok. Uhlíkom dosiahnete najčernejšiu čiernu :-) To sa s obyčajnými ceruzkami nedá. Ale zasa s uhlíkom sa mne napríklad nedarilo robiť detaily a jemnučké linky. Chce to naozaj cvik a mať trénovanú ruku. Uhlíkom rýchlejšie zaplníte aj veľký formát.

uhlik

Aby ste sa pri kreslení uhlíkom príliš neumazali, obalte si tyčinku do kúska papiera. Ja som použila kúsok servítky alebo toaletného papiera. A dobré je podložiť si kus papiera na výkres ako ochranu pred rozmazaním kresby.

Kresby uhlíkom je potrebné zafixovať, aby sa vám nepoškodili. V teréne môžete použiť aj lak na vlasy, namiesto fixatéra, ak ide len o cvičenie.

p1500375

Kresba uhlíkom.

p1500378

Maľba akvarelovými farbami.

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.