Maľujete akvarelom?

Maľujete radi akvarelovými farbami? Akú používate paletku na miešanie farieb?

Ja používam striedavo rôzne palety plastové alebo keramické tanieriky. Nikdy ich po maľovaní neumývam. Keď mám rozpracovaný obrázok, tak je to celkom užitočné. Na druhý deň siahnem po tanieriku a tieto zaschnuté farby sa dajú pekne použiť.

Ale ja neumývam palety z lenivosti, lebo sa mi nechce a potom zo šetrnosti, preto, že mi je farieb ľúto :-) Samozrejme toto sa netýka štetcov. Tam neexistuje žeby som odložila štetec s farbou na dlhší čas, nieto ešte do druhého dňa. Štetce by sa zničili.

Ale vrátim sa k svojmu tanieriku s farebnými fľakmi. Napríklad tento som používala niekoľko dní. Robila som akvarelové záložky do knihy. Päť rovnakých záložiek s rovnakým motívom. Na paletke som mala stále sedem odtieňov.

Scarlet, Claret, Olive Green, Cobalt blue, Indigo, Burnt sienna - všetko odtiene Hhite Nights a Paynova šeď svetlá, jeden mojich 18 odtieňov farieb Umton.

Tak takéto záložky som vytvorila z tejto paletky odtieňov.

Ak vám baví maľovanie akvarelom, založila som facebookovú stránku Maľovanie akvarelom.

Nakuknite ak vás to zaujíma, prihláste sa ak chcete a môžme sa baviť o akvarele, posielať si tam naše prácičky alebo rady, zaujímavosti :-) Teším sa na vás.

 

Pridajte sa do našej skupinky Maľujeme akvarelom. 
www.facebook.com/groups/malujeme.akvarelom
Zdieľame tam svoje najnovšie obrázky a dávame si cvičenia.

© Ľubica Veseláwww.facebook.com/vesela.lubica
Na stránke lubicavesela.sk nezhromažďujem žiadne osobné údaje v súvislosti s GDPR. Web nepoužíva cookies.